ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Kouření ve světě

16. února 2008 v 9:59 |  Kouření
V Evropě umírá ročně půl milionu lidí na nemoci způsobené kouřením. Např. vNěmecku si kouření vybírá 300 životů za den.
Ve Francii kouří 32% dospělých.
Příkladem pro Evropu může být možná Kanada - na krabičkách místo varování jsou zde přímo postižení kuřáci nebo jejich orgány. Jedná se o obrázek člověka s rakovinou plic na dýchacím přístroji, cigaretou ohnutou jako nefunkční penis s varováním, že kouř. snižuje potenci nebo těhotnou ženu s cigaretou v ruce - pod ní je napsáno, že její dítě poroste pomaleji, bude náchylné k infekčním chorobám, může být postižené nebo dokonce předčasně zemřít.
Ve Francii vysoké ceny cigaret (vysoké daně) vedly k poklesu procenta kuřáků, ale zdá se, že nevadí dospívajícím. Kouří tam 6% třináctiletých, 36% šestnáctiletých a 51% devatenáctiletých!
Kouření negativně postihuje přetížené evropské zdravotnické systémy - ty se potýkají s nedostatkem prostředků a nárůstem pacientů. V Itálii léčení chorob vyvolaných kouřením spolyká ročně 15,4 miliardy eur, ve Francii téměř 10 miliard eur a ve Velké Británii v přepočtu z liber 2,3 miliardy eur!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danielyan Danielyan | 26. října 2009 v 17:21 | Reagovat

ahojky mas to tu moooc pekne, ale to asi rikat nemusim, mas tu strasne moc zajimavych a uzitecnych veci...ja jsem na zdravce a tahle stranka mi hodne pomaha. jen tak hezky daal :-*

2 Hollyjuigo Hollyjuigo | E-mail | 28. srpna 2017 v 23:01 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama