ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Věděla jsi, že...

22. června 2007 v 9:47
- Mají všechny děti modré oči, když se narodí? Ne! Oči dětí nejsou ve skutečnosti modré, pouze se světle lesknou, protože se jim ještě nevivinuly žádné barevné pigmenty. To přijde na řadu až během prvního roku života.
- Citrony a kyselé? V žádném případě! Půl kila itronů obsahuje mnohem více cukru než půl kila jahod! To je teda síla!
- Všimla sis někdy,že příchuť zelených gumových medvídků je jahodová?
- Amychofóbie- že si to ještě neslyšela? Je to odborný výraz pro panický strach ze škrábnutí!
- Obrať si knihu nebo časopis vzhůru nohama a pokus se číst text. Mozek si tak užije příjemnou rozcvičku.
- Při čištění zubů počítej přesně, kolik uděláš kruhů. Nebo použij pro změnu druhou ruku- každá nezvyklá činnost zaměstná obě mozkové hemisféry.
- Žvýkání může zlepšit výkony krátkodobé i dlouhodobé paměti až o 35%. Tak vybal žvejky a do toho!
- Tip pro všechny, kteří se potřebují našprtat na písemku: Krátkodobá paměť ukládá informace nejdéle na 24 hodin. Teprve když si po této době všechno ještě jednou zopakuješ, uloží se ti vědomosti do dlouhodobé paměti.
- Mozek obsahuje 100 miliard nervových buněk
- Naše vlasy jsou vlastně takové dlouhé rohovinové nitky. Skládají se z keratinu, bílkoviny, která tvoří substanci rohů. Až na malé výjimky je celá kůže na našem těle pokryta chloupky a vlasy.
- Nejoblíbenější formou zkrášlování je v dnešní době u žen i mužů odsávání tuku. Na druhém místě v přání žen je zvětšování prsou a těsně za tím je překvapivě jejich zmenšování. Vždycky prostě chceme opak toho, co máme.
- Představ si, že dříve byla červená barva do rtěnek získávána ze vší! Hrozná představa co? Dneska už jsou rtěnky naštěstí jen z oleje, vosku , pigmentů a různých chemikálií.
- V době baroka byla za krásnou pleť považována pouze bledá, až bílá pleť. V pudru, který se používal, byla olovnatá bílá. A protože je olovo velmi jedovatá látka, lidé, kteří pudry vyráběli, se dožívali málokdy více třiceti let. Ti, kdo se bílým pudrem zkrášlovali, měli zase často kožní problémy, různé pupínky, vyrážky a ekzémy. Stálo to za to?
- Bez zdobení by lidstvo vyhynulo. Kultovní rituály, ceremoniály, různé obřady... Zdobíme se vlastně proto, že se především chceme líbit opačnému pohlaví, čímž podvědomě pracujeme na zachování lidského rodu!
- Staří Řekové používali místo toaletního papíru kameny a hliněné střepy!! Římané zase napíchli na klacek houbu a tu ponořili před použitím do slané vody. Auuu!
- Elektrické křeslo vynalezl zubař. Asi mu nestačilo mučit lidi vrtačkou!
- Před tím, než se Mariah Carey stala zpěvačkou, pracovala jako hosteska v nočním baru. I takhle se dá začít hvězdná kariéra.
- I kdybys nepřetržitě křičela 8 let, 7 měsísů a 6 dní, vyprodukovala bys jen tolik energie..... která by stačila na ohřátí jednoho hrnku kafe:)
- Nejsilnějším svalem ve tvém těle je jazyk. Máš ho vytrénovaný neustálým žvaněním. Třeba při hodině :)
- Podle průzkumu je celých 23% poruch na kopírkách zaviněno tím, že si na ně lidé sedají a snaží se okopírovat svůj zadek!
- Průměrný člověk sní za svůj život ve spánku 70 kusů různého hmyzu a alespoň 10 pavouků.
- Ve zvířecí říši jsou jen 3 živočišné druhy, které jsou schopny poznat se v zrcadle. Jsou jimi šimpanzi, delfíni a sloni. To vysvětluje, proč na sebe váš Alík hystericky štěká pokaždé když se zahlédne v zrcadle :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama