ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Schizofrenie

27. června 2007 v 9:50 |  Nemoci
Schizofrenie jde o skupinu onemocnění s výraznou poruchou myšlení, vnímání, citů a chování. Lidé nemocní schizofrenií ztrácejí kontakt s realitou, slyší nebo vidí věci, které nejsou skutečné, a pod vlivem svých představ pak jednají neobvykle a nepřiměřeně.
Paranoidní schizofrenie
Hebefrenní schizofrenie
Katatonní schizofrenie
Nediferencovaná schizofrenie
Postschizofrenní deprese
Reziduální schizofrenie
Simplexní schizofrenie
Schizoafektivní poruchy se vyskytují příznaky schizofrenií a maniodepresivní souběžně. Tato porucha často začíná prudce, stavem zmatenosti a snového prožívání. Většinou se dobře léčí, ale má tendenci se opakovat.
Duševní poruchy s bludy. Převažují bludy skloubené do celého systému. Halucinace se neobjevují. Většinou jde o bludy pronásledování. Tito nemocní jsou mimo svůj bludný systém schopni celkem slušně fungovat. Bludný systém však bývá velmi odolný k jakékoliv léčbě
Organické psychózy vznikají na základě onemocnění mozku (jako nádor mozku, infekce, degenerativní změny ve stáří).
Symptomatické psychózy se někdy objevují jako důsledek tělesných onemocnění nebo jsou způsobeny otravou některými jedy či nadužíváním alkoholu nebo drog. Pak mluvíme o toxických psychózách. Psychóza je zde projevem jiné nemoci.
Maniodepresivní poruchy. Hlavními příznaky jsou výrazné a dlouhodobé změny nálady, nesouvisející se zevními příčinami. Vyskytují se oba póly nálad, ale častější jsou depresivní poruchy, kdy dochází k výraznému poklesu nálady, celkovému zpomalení, nechutenství, hubnutí a nespavosti. Stav přináší nemocnému velké utrpení. Manická nálada je naopak pro pacienta často velmi příjemná, ale pro jeho okolí neúnosná. Nemocný je veselý, nadměrně sebevědomý, povrchně činorodý, bez potřeby spánku. Je často přesvědčen o svých výjimečných schopnostech, utrácí nadmíru peníze za věci které nepotřebuje, někdy tropí výtržnosti. Ke svému stavu je zpravidla nekritický. Někdy se stavy mánie a deprese střídají.
>Zdroj< - jinak je tam toho víc, tady jsem si zkopčila jen něco
Příznakem schizofrenie jsou bludy, halucinace, úzkost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyrian Kyrian | Web | 6. září 2009 v 17:17 | Reagovat

http://zeleny.naturalforum.net/forum-f19/topic-t185.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama