ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Regionální anestezie

26. června 2007 v 8:54

Lékaři šumperské nemocnice více využívájí regionální anestezií
V Šumperské nemocnici se zvyšuje počet pacientů, u nichž lékaři při operacích využívájí místo celkové narkozy regionalní anestezíí.
Při regionální anestezíí má pacient znecitlivěnu jen část těla. Zákrok je tak pro něj šetrnější a bezpečnější. Obdobný trend zaznámenávájí například i lékaři v olomoucké fakultní nemocnici.
,,Zatímco před 5 lety jsme prováděli periferní blokády asi u 5 % ortopedických operací, v současné době toto číslo dosahuje 30 %, " uvedl primář oddělení anestezie, resuscitace a intenzivní péče šumperské nemocnice Josef Čikl.
Bez bolesti.
Tento postup má podle něj celou řadu výhod. Protože vyřadí z činnosti pouze určitou část těla, a ne celý organismus, a tak je klient méně zatěžován. Odpadá například relativně častá pooperační nevolnost a případně zvracení, které mnozí pacienti považují za jeden z nejhorších zážitků v nemocnici, uvedl lékař Pavel Indrst. Ihned po operaci může pacient jíst a pít.
,,Učínek blokády často trvá i 12 hodin, takže pacient bezprostředně po operaci nepocituje žádnou bolest"
Počet pacientů, u nich lékaři využívájí regionální anestezií, se zvyšuje také ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Zatímco v roce 2004 ji lékaři využili u 253 pacientů loni to již bylo ve 930 případech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama