ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Paralen SUS

26. června 2007 v 10:50

PARALEN SUS

PARALEN SUS SUS 1X100ML/2.4MG

PARALEN ® SUS

(Paracetamolum)
suspenze

Držitel registračního rozhodnutí / Výrobce

Zentiva a. s. Praha, Česká republika

Složení

Účinná látka: Paracetamolum 120 mg v 5 ml suspenze
Pomocné látky: Benzoan sodný, sorbitan draselný, sorbitol, glycerol, xanthanová klovatina, monohydrát citronové kyseliny, sodná sůl sacharinu, jahodové aroma, azorubin, voda čištěná

Indikační skupina

Antipyretikum, analgetikum (lék snižující horečku a tlumící bolest)

Charakteristika

Paracetamol, účinná látka přípravku Paralen® sus, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Indikace

Paralen® sus se podává dětem od kojeneckého věku ke snížení horečky při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních, při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů a pohybového ústrojí.

Kontraindikace

Paralen® sus se nesmí podávat dětem při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku, při těžším onemocnění ledvin a jater nebo při akutní žloutence.
Přípravek se nepodává dětem mladším než 3 měsíce anebo s tělesnou hmotností menší než 5 kg
.

Nežádoucí účinky

Paralen® sus v doporučeném dávkování může vyvolat nežádoucí účinky jen zřídka. U citlivějších jedinců se mohou vyskytnout alergické reakce, např. kožní vyrážky.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším podávání přípravku dítěti poraďte s lékařem.

Interakce

Účinky přípravku Paralen® sus a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání Paralen® sus a některých léků na spaní, léků proti epilepsii a některých antibiotik může způsobit poškození jater. V případě, že dítě užívá jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Paralen® sus s lékařem.
V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že dítě užívá Paralen® sus.

Dávkování a způsob použití

Děti obvykle užívají přípravek Paralen® sus v závislosti na tělesné hmotnosti takto:
děti od 5 do 7 kg: 1/2 odměrné lžičky
děti od 7 do 10 kg: 3/4 odměrné lžičky
děti od 10 do 15 kg: 1 odměrnou lžičku
děti od 15 do 20 kg: 1a1/2 odměrné lžičky
Podává se 3-4x denně

děti od 20 do 25 kg: 2 odměrné lžičky
děti od 25 do 30 kg: 2a1/2 odměrné lžičky
Podává se nejvýše 3x denně

Paralen® sus se podává podle potřeby u dětí s tělesnou hmotností do 20 kg 3-4x denně, u dětí nad 20 kg nejvýše 3x denně, v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Děti s tělesnou hmotností nad 30 kg by již nemusely dobře snášet velký objem dávky, a proto je vhodnější jim podávat jinou lékovou formu přípravku.
Suspenzi je třeba zapít dostatečným množstvím nedráždivé tekutiny.
K odměření dávky je přiložena odměrná lžička se dvěma ryskami, označenými 1/4 (=1/4 odměrky, odpovídá 1,25 ml) a 1/2 (=1/2 odměrky, odpovídá 2,5 ml); lžička naplněná po okraj obsahuje 5 ml.
Před odebráním každé dávky je třeba suspenzi velmi dobře protřepat (cca 5 sec.).

Návod pro otevírání lékovky s bezpečnostním uzávěrem
Lékovka je opatřena bezpečnostním uzávěrem zabraňujícím otevření dětmi. Otevřete jej tak, že uzávěr stlačíte pevně dolů a odšroubujete proti směru hodinových ručiček. Po použití je třeba uzávěr opět pevně zašroubovat.

Upozornění

O vhodnosti současného podávání přípravku Paralen® sus s jinými léky proti bolesti a nachlazení dětem se poraďte s lékařem. Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším podávání přípravku dítěti s lékařem. U kojenců se s lékařem poraďte neprodleně, i když přípravek podáte ke zmírnění horečky. Léčba přípravkem Paralen® sus bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3 - 5 dnů.
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Bez doporučení lékaře nepodávejte tento přípravek současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.
Při předávkování nebo náhodném požití suspenze dítětem ihned vyhledejte lékaře.

Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Uchovávání

Uchovávejte v suchu při teplotě 10 - 25 °C. Chraňte před světlem.

Balení

100 ml suspenze

Datum poslední revize

30.4.2004
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama