ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Chemie a zdraví člověka

21. června 2007 v 13:25
Naše tělo obsahuje nespočet látek. Jestliže se naruší chod některého lidského orgánu v důsledku napadení choroboplodnými zárodky nebo porušením rovnováhy těchto látek, onemocníme. Většinou vyhledáme lékaře, který nám předepíše potřebné léky. I když má využití léků svoji historii, teprve v posledním století se podařilo potlačit nemoci sužující lidstvo celá století.
Účinnou složkou léků jsou léčiva. Léčiva jsou látky, které se používají k předcházení, k určování ( diagnóze) a k léčení chorob.
K léčivům patří látky, které zmírňují bolest a snižují tělesnou teplotu při horečnatých onemocněních ( např: acylpyrin), znecitlivující látky používané při chirurgických zákrocích ( např: prokain) a látky tlumící činnost nervové soustavy. Velice účinné léky obsahující látky, které se podávají při loéčení různých druhů bakteriálních onemocnění- sulfonamidy a antibiotika ( např: penicilin, tetracyklin).
Při užívání léků si musíme být vědomi toho, že chemické látky v malých množstvích mohou léčit , avšak ve větším množství mohou být jedem. Proto při dávkování léků vždy důsledně dodržujeme pokyny lékaře a sami si léky nebereme.
Léčiva jsou látky, které se používají při předcházení, určování a léčení onemocnění. Při jejich používání je nutno dodržovat pokyny lékaře, popř: výrobce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nic nic | 29. dubna 2014 v 11:44 | Reagovat

nic

2 hi gay hi gay | 26. května 2014 v 11:29 | Reagovat

hi gay

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama