ŽIJ TAK ABYS MOHL NA KONCI ŽIVOTA ŘÍCT, ŽIL JSEM

Celulitida

26. června 2007 v 15:53 |  Nemoci

Popis

Pomerančová kůže

Příčiny

 • Špatný krevní oběh a lymfatický oběh
 • Hormonální poruchy ( antikoncepční pilulky, hormonální léčba )
 • Špatný jídelní režim
 • Dědičný vliv - nemusí se projevit

  Příznaky a diagnostika

  Diagnóza: Pinch test (štípací test) - pokud se po zmáčknutí kůže mezi palcem a dvěma prsty objeví důlky, jedná se o celulitidu.

  Komplikace

  Klasická léčba

  Komplexní léčba celulitidy: Více informací na www.lekarskakosmetika.cz
  Léčba celulitidy spočívá hlavně v radikálním snížení množství zkonzumovaného tuku, ve vyloučení cukru, snížení přísunu a omezení toxinů a v rozproudění lymfy v lymfatických cévách a kožních krevních vlásečnicích.

  1 Radikálně omezit spotřebu všech živočišných tuků ( másla, sádla ) a orientovat se na střídmou spotřebu rostlinných olejů lisovaných za studena.

  2 Radikálně snížit spotřebu masa, nejlépe je úplně vynechat červené maso a střídmě jíst bílé maso - ryby a drůbež ( 2x až 3x týdně ). Červené maso nahradit sojovým masem.

  3 Proto, že podkožní tuk vzniká i z cukru a sladkostí, přestaňte užívat bílý cukr a slaďte medem. Místo bílé mouky používejte celozrnnou mouku. Jezte celozrnný chléb, celozrnné pečivo, celozrnné koláče a buchty.

  4 Naučte se správně kombinovat potraviny, neboť nesprávné kombinace vedou k celulitidě a obezitě. Nesmíte kombinovat škroby a koncentrované bílkoviny, tedy např. maso a knedlík, maso a rýži či brambory, ale pouze maso se zeleninou. Není vhodné jíst chléb s masem, ale jen s pomazánkami a zeleninou. Nekombinujte ovoce a zeleninu.

  5 Pijte denně 2,5 až 3 litry tekutin - slabé minerálky, čistou vodu, slabé bylinkové čaje a čerstvě vylisované šťávy z ovoce či zeleniny. Nepijte COCA COLU, SPRITE, FANTU, kupované džusy, černý čaj a kávu.

  6 Denně snězte 0,5 kg syrové zeleniny a 0,5 kg syrového čerstvého ovoce.

  7 Pokud chcete čištění organismu zintensivnit, po dohodě s lékařem absolvujte 3 až denní půst s klystýry a masážemi. Bez dohody lékaře můžete absolvovat 2 denní půst, kdy budete pít pouze čistou vodu nebo čerstvě vylisované ovocné či zeleninové šťávy. Existuje i vlký výběr prostředků podporujících detoxikaci organismu(
  Yucca).

  8 Lymfa musí volně proudit a odvádět z těla toxické látky. Nemá však svojí vlastní pumpu, podobnou jako krevní oběh má srdce. Jediným způsobem, jak rozpumpovat lymfu, je pohyb a masáže rukou, kartáčem, speciální sisalovou rukavicí,
  profesionální lymfatické masáže.

  9 Pěstujte psychohygienu,abyste své nerváky a mindráky nemusely léčit mlsáním a přejídáním.
  Lymfatický oběh můžete též podpořit koupelemi s obsahem aromaterapických olejů ( např.
  grapefruitový ) a používáním kvalitních speciálních proticelulitidových krémů s obsahem éterických olejů a výtažků z mořských řas.
  Ajurvédský krém proti celulitidě a Ajurvédský masážní olej proti celulitidě.

  10 Pijte denně čaj ze semen ostropestřce mariánského, který podpoří činnost jater k lepšímu spalování tuků. Rovněž se doporučuje čaj z chaluhy bublinaté, která podporuje činnost štítné žlázy.

  11 Denně užívejte 200 mg
  E vitamínu, 25 000 UI beta-carotenu, 1 až 3 g C vitamínu, B komplex , multiminerály ( přírodní zdroj - řasy chlorella )nebo speciálně sestavenou směs proti celulitidě Cellu-fix.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama